نتایج جستجو برای عبارت :

قنوت آخر.

لقد جاء کم رسول من انفسکم عزیز علیه ما عنتم حریص  علیکم بالمومنین رئوف رحیم
بسم الله الرحمن الرحیم

1. نماز شب اول: دو رکعت شامل یک بار حمد و1000 بار توحید و در رکعت دوم یک مرتبه حمد و توحید و
بعد از نماز در سجده صد بار : اء توب الی الله و بعد یکبار: یا ذاالمن و الجود یا داالمن و الطول یا مصطفی
محمد صلی الله علیه و آله صل علی محمد و آله و افعل ( حاحت را بگو)

2. نماز روز اول ( عید فطر):دو رکعت که در رکعت اول بعد ازحمد و سوره اعلی  5 تکبیر که بعد از
کجاست انقطاع از امید به نماز های با حال در اتاق های نیمه تاریکِ خلوت و ساکت و اشک های سر قنوت روز های بیکار و بی دل مشغولی و بی دغدغه که تازه نوبت خدا شود... این امید افیونی کی قرار است خاموش شود و وسط روزهای شلوغ و با لباس های کار و ساعت های پر کار و پر دغدغه خدا پرستیم و خودخواهانه دنبال حال خوب و اشک سر قنوت نباشیم...
لعن معاویه در قنوت توسط امیر المومنین علیه السلام (به روایت اهل سنت عمری)
محمد بن حسن شیبانی از علمای اهل سنت عمری روایت کرده است:
وَإِنَّ أَهْلَ الْكُوفَةِ إِنَّمَا أَخَذُوا الْقُنُوتَ عَنْ عَلِیٍّ رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُ، قَنَتَ یَدْعُو عَلَى مُعَاوِیَةَ حِینَ حَارَبَهُ، وَأَمَّا أَهْلُ الشَّامِ فَإِنَّمَا أَخَذُوا الْقُنُوتَ عَنْ مُعَاوِیَةَ [...] قَنَتَ یَدْعُو عَلَى عَلِیٍّ كَرَّمَ اللَّهُ وَجْهَهُ حِینَ حَارَبَهُ.
مردم کوفه قنوت
ذکر های قنوت ٬ دعاهای قرآن برای قنوت نماز
آنچه می‌آید مجموعه‌ای از دعاهای زیبای قرآن است که از زبان پیامبران،‌ صالحان و مومنان و… از خداوند متعال خواسته شده است.
این
ادعیه نجات‌بخش متضمن سعادت و خوشبختی دنیا و آخرت انسان است که می‌تواند
در هر موقعیتی خاصه در محراب عبادت، آذین لب‌ها و زینت‌بخش قنوت‌ نمازمان
باشد.
دعاى براى پدر و مادر
رَبِّ اغْفِرْ لِی وَلِوَالِدَیَّ نوح آیه ۲۶ پروردگارا! مرا، و پدر و مادرم را بیامرز
وَاغْفِرْ لِأَبِ
کتاب قنوت آخر رو هم تموم کردم^...^
خییلییی قشنگ بود...
هرکدوم از فصل ها از زبون یکی از اعضای خانواده شهیده...بعضی از فصل ها هم از زبون خودش یا دوستانشه...
خیییلییی قشنگه...
خیلی خیلی توصیه میشه بخونیدش:)

پ ن:بعضی جاهای کتاب غلط املایی داشت و کلی باید فکر میکردم که متوجه شم یعنی چی؟!...
لحظاتتون گل گلی و پر از کتابای مفید...
#کتابخونی:)
یاعلی...
هر کسی به نوعی از رحمت خدا مأیوس است. یکی آن قدر رحمت خدا را کم می‌بیند که از رفتن به بهشت ناامید است. یکی آن‌قدر از رحمت خدا ناامید است که فکر نمی‌کند می‌شود بدون عذاب قبر هم به بهشت رفت. یکی آن‌قدر رحمت خدا را کم می‌بیند که احتمال نمی‌دهد بدون مدتی در جهنم سوختن به بهشت برود. یکی چنان گناهانش او را از رحمت خدا ناامید کرده که دعا برای شهادت در رکاب امام زمان(عج) را جکی مسخره می‌بیند. آن یکی هم از رحمت خدا ناامید است که دعا نمی‌کند خدایا مرا
کتاب قنوت آخر رو هم تموم کردم^...^
خییلییی قشنگ بود...

هرکدوم از فصل ها از زبون یکی از اعضای خانواده شهیده...بعضی از فصل ها هم از زبون خودش یا دوستانشه...
خیییلییی قشنگه...
خیلی خیلی توصیه میشه بخونیدش:)

پ ن:بعضی جاهای کتاب غلط املایی داشت و کلی باید فکر میکردم که متوجه شم یعنی چی؟!...
لحظاتتون گل گلی و پر از کتابای مفید...
#کتابخونی:)

یاعلی...
باران گرفت وقتی دلش گرفت‌. در اتاق، روبروی سجاده نشسته بود و می‌خواست برای اولین بار نماز شب بخواند
وقت ضیق بود و جای خواندن نماز وترِ بدون قنوت هم نبود.
‏مفاتیح شیخ عباس روبرویش باز بود و می‌خواست بفهمد این نماز شب که بزرگان با آن از خلق کندند و به حق پیوستند چطور خوانده می‌شود.
رسید به جایی که در قنوت باید برای چهل مومن استغفار کرد. اللهم اغفر لفلان. این را که خواند سرش آرام آرام به سمت زمین مایل شد. به نظر می‌آمد اتاق تاریک‌تر شد. فضای اط
به نام خدا
نماز شب 
نماز شب از نمازهای مستحب می باشد که بر خواندن آن در اسلام بسیار تاکید شده است و بر پیامبر عظیم الشان واجب بوده است . این نماز یازده رکعتی به سه بخش تقسیم می شود . وقت نماز شب از نیمه شب شرعی تا اذان صبح می باشد اما بهتر است نزدیک اذان صبح خوانده شود . در این بخش شما را باطریقه خواندن نماز شب آشنا می کنم .
نماز شب 11 رکعت می باشد که به سه بخش تقسیم می شود و به طریقه زیر خوانده می شود.
١) نیت : دو رکعت نماز شب می خوانم قُربة اِلی ال
سی وهفت دعای قرآنی ربّنا

۱رَبَّنَا اغْفِرْ لی‏ وَ لِوالِدَیَّ وَ لِلْمُؤْمِنینَ یَوْمَ یَقُومُ الْحِسابُ
«ابراهیم۴۱»

۲رَبَّنَا اصْرِفْ عَنَّا عَذابَ جَهَنَّمَ إِنَّ عَذابَها کانَ غَراماً
«الفرقان۶۵»
ادامه مطلب
                                         ربنا اخرجنا من هذه القریه الظالم اهلها
بسم الله الرحمن الرحیم
ادامه مقررات نماز:
8.قنوت:مستحب است دررکعت دوم پیش از رکوع قنوت بخواند - خواندن قنوت در نماز وتر مستحب -
است مستحب است هنگام قنوت دستها را مقابل صورت باز کند - کف دستها را رو به آسمان گرفته و
انگشتان را به جز انگشت ابهام به هم بچسباند - هر دو کف دست پهلوی هم و متصل به هم قرار
گیرد - نگاه انسان هنگام قنون به کف دست ها باشد - خوب است که درقنوت گف
بسم الله الرحمن الرحیم

نماز آیات:
1. نماز آیات به واسطه گرفتن خورشدی - گرفتن ماه ( اگر چه هردو مورد کم باشند و کسی هم
نترسد)-زلزله ( اگر چه کسی هم نترسد) - رعد وبرق - باد های سیاه و سرخ و مانند اینها واجب می
شود

2.نماز آیات دو رکعت است ودر هر رکعت 5 رکوع دارد که بعد از نیت و تکبیر وخواندن حمد وسوره به رکوع
می رود و سر از رکوع برداشته دوباره حمد وسوره را بخواند و به رکوع برود تا 5 بار این کار را بکند بعد از
بلند شدن ا ز رکوع پنجم دو سجده را انجام داده و ر
                                                            ربنا استمتع بعضا ببعض وبلغنا اجلنا
بسم الله الرحمن الرحیم

مقررات نماز جمعه :

1. این نماز دو رکعت است که دو تا قنوت دارد قنوت اول قبل ار رکوع رکعت اول و قنون دوم بعد از رکوع
رکعت دوم است . دارای دو خطبه هم هست که توسط پیش نماز قرائت می شود

2.مستحب است در موقع بیان خطبه ها نماز گزار سکوت کند

3.در نمازرکعت اول بعد از حمد سوره جمعه و در رکعت دوم سوره منافقون خوانده می شود

4.مستحب
همنفس طبیعت
غریبانه جلو می آیم
کودکانه با کلمات بازی می کنم. 
و محرمانه دست های سبز قنوت را 
نورباران می کنم.‌
چیزی به فردا نمانده است.
روشنایی دشت را می بینم.
ازدحام کوچه گوش هایم را کَر کرده است. 
به ساحلِ دریا پناه می برم
تا که در آرامش آبی اش بیارامم.
صدای گوش ماهی اسیری
در خروش امواج
بی هدف پیچیده می شود. 
آرامشِ قلبِ غریبِ من 
در آن گم می شود.
به دشت پناه می برم. 
و دلم را در میانِ پَرَندهای سبز
شستشو می دهم.
تنم از اعماق می لرزد.
احس
حتما یادت هست که گفته بودم خرابمان کن
و از نو بساز، کمی دیر شده امّا هنوز هم برایمان جا گذاشته‌ای. مثلا فردا در میان
قنوت نماز شیدایی‌ات که پُر است از حس‌ دوگانه‌ی شوق عید و ناراحتی تمام شدن ماهت،
آن جایی که می گوییم «اللهم اهل الکبریاء والعظمه .. و اهل العفو و رحمه» دقیقا
همان‌جا فرصتی دادی برای دوباره از نو ساخته شدن. سرگردانی سخت‌تر از ویرانی‌ست. ویرانمان کن و از نو بساز.
قنوت نماز شیدایی‌ات که پُر است از حس‌ دوگانه‌ی شوق عید و ناراحتی تمام شدن ماهت،
همان‌جا فرصتی دادی برای دوباره از نو ساخته شدن. سرگردانی سخت‌تر از ویرانی‌ست. ویرانمان کن و از نو بساز.
دعایی زیبا برای قنوت نماز از امام رضا (ع)
روایت شده است که حضرت رضا صلوات الله علیه به یکی از شیعیانشان فرمودند :
در قنوت نماز جمعه چه مى خوانید ؟
او عرضه می دارد : آنچه مردم مى خوانند ،
امام فرمودند : همانند آنان نخوان ،بلکه بخوان :

اللَّــهُمَّ أَصْلِحْ عَبْدَکَ وَ خَلِیفَتَکَ بِمَا أَصْلَحْتَ بِهِ أَنْبِیَاءَکَ
وَ رُسُلَکَ وَ حُفَّهُ بِمَلَائِکَتِکَ وَ أَیِّــدْهُ بِرُوحِ الْقُــدُسِ مِنْ
عِنْـدِکَ وَ اسْلُـــکْهُ مِنْ بَیْنِ یَدَ
قنوت نماز شیدایی‌ات که پُر است از حس‌ دوگانه‌ی شوق و ناراحتی تمام شدن ماهت،
همان‌جا فرصتی دادی برای دوباره از نو ساخته شدن. ما طاقت بلاتکلیفی نداریم.
سرگردانی سخت‌تر از ویرانی‌ست. ویرانمان کن و از نو بساز.
دیگر دلی نمانده که دلبر بخوانمت
دیگر سری نمانده که سرور بخوانمت
ارزان فروختم به جهان مستی تورا
دیگر می‌ای نمانده که ساغر بخوانمت
بگذشت روزگار به خون دست و پا زدن
دیگر صفی نمانده که صفدر بخوانمت
یادش بخیر؛ سجده به خون، ضجه در قنوت
دیگر غمی نمانده که غم‌بر بخوانمت
با یک اشاره به صف می شدیم، حیف
دیگر رهی نمانده که رهبر بخوانمت
 «گم کرده ایم قبله نما» !، این بهانه است
دیگر حجی نمانده که مشعر بخوانمت
قرآن به سر، دل شب، ناله،... بی خیال!
دیگر دلی نم
گاه تمام دل‌خوشی ام می‌شود سجاده ی گوشه ی اتاقم. نه به سبب نماز هایی که رویش خوانده ام‌. که هر چه رویش خوانده ام، مایه ی شرمساری ست ... بلکه به سبب نماز هایی که رفقایی امثال ِ ساناز، روی سجاده ام خوانده اند. گاه، خدا را قسم می‌دهم به پاکیِ آن ها که روی سجاده ام قنوت گرفته اند. که روی سجاده ام سجده رفته اند. گاه تمام دل‌خوشی ام می‌شود اینکه سجاده ام متبرک است به آدم های درست و حسابی ِ دم و دستگاه خدا.
برای همین دلم رضا نمی‌دهد به کنار گذاشتنش. به
خب یه وقتایی هست تو قنوت نماز، تو دلت ، تو سجده هایی که میری یه عباراتی میاد تو ذهنت واقعا حس خوبی بهت میده.
مثلا عبارتی مثل:
الهی و ربی من لی غیرک ...
یا من علیه معولی ...
یا خبیرا بفقری و فاقتی ...
یا غایه آمال العارفین ...
و ... .
امروز یه عبارت زیبا و دلنشین دیگه دیدم. داخل کتابخونه نشسته بودم که قبل اذان مغرب، بلندگو مسجد شروع به قرآن پخش کردن کرد. این آیه رو خوند:

کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالجلالِ والاکرامِ
هر که روی زمین است
چشمه ها در زمزمه، رودها در شست و شوموج ها در همهمه، جویبارها در جست و جوباد در حال قیام، کوه در حال رکوعآفتاب و ماهتاب، در غروب و در طلوع...چشمه ها در زمزمه، رودها در شست و شوموج ها در همهمه، جویبارها در جست و جوباد در حال قیام، کوه در حال رکوعآفتاب و ماهتاب، در غروب و در طلوعسنگ پیشانی به خاک، ابر سر بر آسمانمثل این گنبد خَم شده، قامت رنگین کمانابر در حال سفر، آسمان غرق سکوتبر سر گلدسته ها، بال مرغان در قنوتکاسه ی شبنم به دست، لاله می گیرد وضوب
بشکن چینی نازک تنهایی من را...
 اگر بتوانم تو را در یک کلمه توصیف کنم، بی تأمل خواهم گفت: «عشق»!آری، ای عشق هر بار در قنوت نمازهایم می خوانم: «ربنا آتنا فی دنیا لیلا و فی الآخرة لیلا و قنا عذاب دوری لیلا»باور کن، از اینکه عاشق توام احساس غرور می‌کنم.هر وقت یادِ تو می‌اُفتم؛ در ذهنم مهربانی خطور می‌کند. چگونه می‌توانم تو را تصور کنم و حسرتی غریب بند بندِ بدنم را نلرزاند؟!خودت بهتر می‌دانی که لحظات انتظار چقدر سنگین می‌گذرند. اگر گذرت به این ح
امروز دقت کردم که دعای قنوت نمازم از «... وَ انشُر عَلَینا خَزائِنَ علومک» به «
اَللَّهُمَّ ارْزُقنا رِزْقاً حَلاَلاً طَیِّباً مِنْ غَیْرِ کَدٍّ اِسْتَجِب ْ دَعْوَتَنَا مِنْ غَیْرِ رَدٍّ...» تغییر پیدا کرده... خیلی هم خوب!
بسم رب الرفیقسر نماز بودم. از معدود ثانیه هایی که به زور با خدای خودم خلوت میکنم. رکعت دوم، بین قنوت و رکوع، انگار که زورِ دست هایِ نسیان نرسیده باشه، یاد تو از لابلای خاطرات خاک خورده خودش رو کشید بیرون! وقتی به خودم اومدم سلام آخر نماز بودم...+با وجود همه کم لطفی ها، ممنونم از نسیان!پ.ن
برگ زردی با سماجت شاخه را چسبیده بود
دست‌های خویش و دامان توام آمد به یاد
سهیل محمودی
توی قنوتت بعد آقا برای من دعا کن. 
کاش بیایی و از این عاشقانه ها برایم بخوانی. 
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

پ. ن: منتظرت هستم. وقتی منتظر بودن مد نبود!

نماز ودعا

نماز به عنوان یک عبادت مهم ، بر اساسِ نیازِ معنویِ انسان به ارتباط با
خداوند و پرستش او ، مقرّر داشته شده و در حقیقت با برپا داشتن آن ، انسان نیاز
خود را به خداوند اعلام می کند ، علاوه بر اینکه در محتوای این عبادت ، درخواست و
طلب از خداوند نیز نهفته است
مثلاً در سوره ی حمد که در رکعت اوّل و دوّم نماز تلاوت می شود ، از خداوند در
خواست هدایت به راه مستقیم را تکرار می کنیم (اهدنا الصراط
المستقیم) و این درخواست ، یک دعا می باشد ، وصلواتی ک
اول: دیروز یه جا خوندم که اگه می خواین زبان تون خوب شه یه وبلاگ راه بندازید و جملات کوتاهی از روزی که داشتید رو اونجا به همون زبان بنویسید. اگر هم معنی کلمه ای رو نمی دونستید، تووی پرانتز به فارسی بنویسید. با این کار هر وفت اون کلمه و معنی رو ببینید زود حفظش می کنید و گویا صاف می ره توو ضمیر ناخودآگاه تون. به خاطر همین امروز یه بلاگ زدم به اسم Записки на Русском!!! شاید واقعا جواب داد!
دوم: امروز روز مهمیه. روز عهد، پیمان، قول.... خدا کمک کنه زیر قول
سوال:
چند دعای قرآنی برای عاقبت به‌خیری، سلامتی و توسعه روزی در قنوت نماز وتر مرحمت کنید.

پاسخ:
1- اللهم اجعل عاقبة امرنا خیرا.
2- اللهم اصلح امر آخرتنا و دنیانا.
3- ربنا آتنا فی الدنیا حسنه و فی الاخرة حسنه و قنا عذاب‌النار.
4- آیۀ شریفۀ:«وَ مَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لاَ یَحْتَسِب» را هم ذکر خود قرار دهید و در طول شبانه‌روز مرتب بخوانید، تأثیر دارد.
کلمات فرج
لا إله إلا الله الحلیم الکریم لا إله إلا الله العلی العظیم سبحان الله رب السموات السبع و رب الأرضین السبع و ما فیهن و ما بینهن و ما تحتهن و رب العرش العظیم وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِینَ و الصلاة على محمد و آله الطیبین‏

دعای یامن اظهر الجمیل
«یا من أظهر الجمیل و ستر القبیح و لم یهتک السّتر عنّى، یا کریم العفو، یا حسن التّجاوز، یا واسع المغفرة، یا باسط الیدین بالرّحمة، یا صاحب کلّ نجوى، و یا منتهى کلّ شکوى، یا کریم الص
به پایان آمد این دفتر
حکایت هم‌چنان باقیست ...
+ احتمالا این سحر آخرین دانه‌‌ از دانه‌های تسبیح رمضان باشد،آخرین فرصت وصال به اوج آسمان رمضان!
امشب یک گوشه‌ی خلوت عاشقانه‌یتان با خدا، میان یارب یارب‌های نم‌ناکتان، اگر شد یادی هم از ما ملتمسان دعا کنید! اینجا دل‌های مضطری حاجاتشان را دخیل دعاهایتان بسته‌اند.
++ در قنوت نمازمان آمین گوی دعاهای هم باشیم، یقیناً دعا اثر دارد!
پ‌ن: اللهُمَّ رَبَّ شَهرِ رَمَضان ...
طریقه خواندن نماز عید فطر

طریقه خواندن نماز عید فطر

این نماز در زمان حضور امام(علیه السلام) واجب است و باید به جماعت خوانده شود، ولی در زمان ما که امام(علیه السلام) غایب است مستحب می باشد و می توان آن را به جماعت یا فرادی خواند.
وقت نماز عید فطر از اوّل آفتاب است تا ظهر، ولی مستحبّ است نماز عید قربان را بعد از بلند شدن آفتاب بخواند و در عید فطر مستحبّ است بعد از بلند شدن آفتاب افطار کند و زکات فطره را بدهد و بعد نماز عید را بجا آورد.
چگونگی بجا آ
به نامۀ عملم نیست جز گناه گناه...
ولی به وقت سخن کوهی ادعا دارم
الا امیر سحر ای مسافر صحرا
امید وصل تو را بین هر دعا دارم
به کام خویش چشیدم غم جدایی را
نشان رحمتی از یار آشنا دارم
مرا میان قنوت سحر مَبر از یاد
بیا و نامه اعمالِ من مرور نکن
که بر جبین عرق شرم از شما دارم
هوای بوسه ای از خاک کربلا دارم
در عشق اگرچه منزل آخر شهادت استتکلیف اول است شهیدانه زیستن...

ما سینه زدیم و بی‌صدا باریدنداز هرچه که دم زدیم، آن‌ها دیدند
ما مُدّعیانِ صفِ اول بودیماز آخر مجلس، شهدا را چیدند

لات‌های خانه‌ی خدا!سرنوشت‌تان شکستن استانتظار...انتظار حرف آخر من است...

دشمنت کشت ولی نور تو خاموش نشد
آری آن جلوه که فانی نشود، نور خداست

کسی نیامده جز او سر قرار خودشنشسته غرق تماشای شیعیان خودش
چه انتظار عجیبیست اینکه شب تا صبحکسی قنوت بگیرد به انتظار خودش

ط
از حدود یک ماه پیش که تصمیمم جدی شد اصلا تصورم این نبود که به این سرعت و به این سهولت به نقطه ای که الان ایستاده ام می‌رسم. به طرز اعجاب آوری کارها غِیباً طوری خوب پیش می رفتند که حالت ایده آل متصوره ام هم پیششان کم می آورد. 
غیباً خانواده ام راضی به ازدواجم در سنی شدند که اکثر هم وطنانم آن را برای ازدواج زود می دانند، غیباً تمام خانواده ام بی چانه زدن قبول کردند و غیباً یک شغل جدید برایم دست و پا شد.
و دیروز...
مادرم، خواهرم و امیر رضای یک سال
از حدود یک ماه پیش که تصمیمم جدی شد اصلا تصورم این نبود که به این سرعت و به این سهولت به نقطه ای که الان ایستاده ام می‌رسم. به طرز اعجاب آوری کارها غِیباً طوری خوب پیش می رفتند که حالت ایده آل متصوره ام هم پیششان کم می آورد. 
غیباً خانواده ام راضی به ازدواجم در سنی شدند که اکثر هم وطنانم آن را برای ازدواج زود می دانند، غیباً تمام خانواده ام بی چانه زدن قبول کردند و غیباً یک شغل جدید برایم دست و پا شد.
و دیروز...
مادرم، خواهرم و امیر رضای یک سال
‌ علامه طباطبایی بیشتر بر کدامیک از ادعیه ماه مبارک سفارش می‌فرمود؟

دعاهای ماه رمضان فراوان است که در موسوعه‌های دعایی مانند «اقبال الاعمال» و «مصباح المتهجد» ذکر شده. اما در میان ادعیه‏ این ماه، مشایخ قوم به چند دعا عنایت ویژه داشته‏ اند؛ از جمله:

▫️دعای افتتاح در شب‏ها 
▫️دعای امام سجاد(ع) معروف به دعای ابوحمزه‏ ثمالی در سحرها. 
▫️همچنین مرحوم استاد سعادت‌پرور به نقل از مرحوم علامه، بر دعای مباهله (دعای سحر) تأکید می‌نمودند و
بسم الله الرحمن الرحیم
نماز متسحبی:
1.نماز های متسحبی به شکل دو رکعتی خوانده می شوند بجز نماز وتر در نماز شب که یک رکعت است
و نماز اعرابی که به یک دو رکعتی و دو چهار رکعتی است

2.در نماز مستحبی غیر از چند نماز خواندن سوره واجب نیست

3.نماز مستحبی را می شود در حال راه رفتن و سواری خواند و در این وضعیت لازم نیست رو به قبله
باشی

4.نماز های نافله: نافله صبح قبل از نماز صبح و دو رکعت - نافله ظهر قبل از نماز ظهر و هشت رکعت-
نافله عصر قبل از نماز عصر و هشت
#شعر مهدوی

اینهمه رمز و مثلها را کلید
جمله اندر خانه پیغمبر است
گر بخانه در , زراه در , شوند
این مبارکخانه را در , " حیدر " است
هر که بر تنزیل , بی تاویل رفت
او بچشم راست در عین اعوراست
مشک باشد لفظ , و معنی بوی او
مشک بیبو _ ای بشر _ خاکستر است !
مر نهفته دختر تنزیل را -
معنی و تاویل " حیدر " شوهر است
مشکل تنزیله بی تاویله او
بر گلوی دشمن دین خنجر است
ای گشاینده در خیبر , قرآن -
بی گشایش های خوبت خیبر است
وین گشایش را نمایش در عدد,
هرشب و هر روز , ساعت الظهر
نماز چون دفتری است که یک خط در میان رکوع و سجده دارد. روز و شب هفده بار به سوی خدا می رویم و هربار به خودمان بر می گردیم. آنقدر از خدا دور شده ایم که باید از خودمان تا خدا سفر کنیم!نماز مثال آسمانی با ستون نهان است و دریایی بی کران. هر آنقدر که عظمت اقیانوس نماز را بنگری کرانی بر آن نخواهی دید. سپاس خدایی را سزاست که آدمی را برای عبودیت آفرید و قرآن را برای هدایت  و نماز را کلید در بهشت.نماز پاک ترین اعمال و زیباترین عبادات و سالم ترین مناجات و ساد
شهر سوال ـ این که چرا در شبانه روز ۱۷ رکعت نماز و یا چرا نمازها همه در
تعداد رکعات یک‌جور نیستند و یا چرا حمد و سوره در بعضی از نماز‌ها بلند و
در بعضی آهسته خوانده می‌شود و یا چرا قنوت و تشهد در رکعت دوم است؟ و یا
در سال یک ماه روزه واجب شده نه بیشتر و نه کمتر، تعبد است و فلسفه اش برای
ما کاملا روشن نیست.

بخش فلسفه احکام شهر سوال بر بال اندیشه ها

ادامه مطلب
زیارت کربلا رو وقتی چایی هیئت رو میخوردم گرفتم.
همون شبی که تو راه برگشت بودیم، حاشیه جدول مجاور پارک نشسته بودم و داشتم به بیژامه آبی رنگم نگاه میکردم که ازم پرسید آویشن میخوری یا به لیمو؟ و من گفتم هر کدوم خوشمزه تره.
همون موقعی که چایی داغ ذهنم رو سوزوند و یه لحظه هوا رو با فشار زیاد بلعیدم، همون موقع بود که قسم ات دادم به چایی داغ روضت که اگر صلاحه منم ببر.
از اون موقع مطمئن شدم که یه وقتایی صدامو میشنوی و اجابتم میکنی.
دوباره کی قراره صدامو
دلم گرفته برای اوناییکه واسه ابراز عشقشون ؛ 
ماههاست فقط حساب کتاب میکنند دریغ از یه ارزن دلیری! 
ابتهاج میگفت “باید عاشق شد و رفت” و خوب چیزی گفته
البته که عشق یکسره موجب دردسره، 
البته که حساب عاشقی و ازدواج را باید با هم کمی تفکیک کرد
البته که عاشق یه پفیوز نباید شد
البته که عاشقی شیرجه زدنه و وای به حال شیرجه زنی که شنا بلد نباشه
ولی؛
بی عشقی، “نداشتنِ” تلخیست. 
یکی باید باشه غیر خودمون که به خاطرش حسودی کنیم و واسش یقه پاره کنیم ؛
به به
انسان و فرشته دو ستایشگر خالق هستند و به ستایشگری معروف اند.ولی ایا جز انسان و فرشته ستایشگران دیگری هستند؟ایا ما انها را می بینیم؟می شناسیم؟حکایت زیر ایینه ای برای دیدن و شناختن اینان است:((یاد دارم که شبی در کاروانی همه شب رفته بودم و سحر در کنار بیشه ای خفته.شوریده ای که در ان سفر همراه ما بود.نعره براورد و راه بیابان گرفت و یک نفس ارام نبافت.چون روز شدگفتم:((این چه حالت بود؟))گفت:((بلبلان را شنیدم که به نالش در امده بودند از درخت و کبکان در کو
صدای دلینگی از جیب مانتو سفیدش شنید. گوشی همراه را بیرون آورد. فتانه کلیپی ارسال کرده بود. چند دکتر و پرستار چینی بعد از بهبود بیمار کرونایی به سبک خودشان مثل آدم فضایی ها می رقصیدند. پشت بندش فتانه پیام داد: کمپین #ایرانی_برقص رو شنیدی؟ اگه یه وقت مریضاتون خوب شدن با رقص شادیتونو نشون بدین و فیلمشو تو پیجتون بذارین.فاطمه در جوابش نوشت: دیوونه، مانو چی حساب کردن که همچین کمپینی برامون راه انداختن؟فتانه فوری جواب داد:حالت خوش نیستا! برا خودتون
#حدیث_مهدوی
#نرم_افزار_جامع_مهدویت
امام رضا
«اَللّهُمَّ أصْلِحْ عَبدَکَ وخَلیفَتَکَ بِما أصْلَحْتَ بِهِ أنبیاءَکَ ورُسُلَکَ وَحُفَّهُ بِمَلائِکَتِکَ وَأَیدْهُ بِروُحِ القُدُسِ مِنْ عِنْدِکَ واسْلُکْهُ مِنْ بَینِ یدَیهِ ومِنْ خَلْفِهِ رَصَداً یحفَظُونَهُ مِنْ کُلِّ سُوءٍ وَأبْدِلْهُ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِ أمْنَاً یعْبُدُکَ لا یشرِکُ بِکَ شیئاً وَلا تَجْعَلْ لِأحَدٍ مِنْ خَلقِکَ عَلی وَلِیکَ سُلطاناً وَأْذَنْ لَهُ فی جِهَادِ عَدُ
چند سال پیش بود 
چی شد و چطور شد که شب مشهد بودیم یادم نیست 
شب قدر رفته بودیم؟ نمی دونم 
اما نصف شب تو صحن امام رضا بودیم 
و باز چجور شد که من خوابم نگرفته بوده رو هم بازم نمی دونم 
اما خوب یادمه 
اولین باری بود که دعای ابوحمزه ثمالی امام سجاد رو خوندم 
و هنوز مزه اش یادمه 
اینکه جاهاییش خیلی شبیه کمیل امام علی میشد اما چون طولانی تر بود لطیف تر بود
دعای کمیل رو دوست داشتم 
اما چرا این قدر مزخرف باید زندکی آدم باشه که از وسط یه خانواده ی مذهب

شهر سوال ـ به فتوای اکثر فقها خواندن دعا، به زبان فارسى و غیر فارسى در قنوت چه در نماز واجب و چه در نماز مستحبی مانند نماز وتر جائز است،[۱] البته برخى از مراجع آن را خلاف احتیاط مى دانند و احتیاط را در خواندن به عربی می‌دانند. آیت الله مکارم شیرازی جایز ندانسته[۲] و آیت الله فاضل لنکرانی(ره) خلاف احتیاط وجوبى می دانند.[۳] البته در مسئله احتیاطی میتوان به مراجع دیگر عدول کرد که جایز می دانند.
بخش نماز شهر سوال بر بال اندیشه ها

ادامه مطلب
نماز غفیله به دو رکعت نمازی گفته می‌شود که با آیات و قنوت خاص بعد از نماز مغرب خوانده می‌شود. این نماز به نام‌های «غفیله»، «دو رکعتِ غفلت» و «دو رکعتِ زمانِ غفلت» مشهور شده است.
علت این نام‌گذاری این است که نماز غفیله بین نماز مغرب و عشاء که به آن، زمان غفلت گفته می‌شود خوانده می‌شود. همان‌گونه که از امام باقر(ع) نقل شده که فرمودند:
«از زمان غروب خورشید تا زمان از بین رفتن شفق (سرخی مغرب)، ابلیس لشکریان شبانه‌اش را به کار گمارده و می‌گسترا
عشق یعنی اشک توبه در قنوتخواندنش با نام غفار الذنوبعشق یعنی چشمها هم در رکوعشرمگین از نام ستار العیوبعشق یعنی سرسجود و دل سجودذکر یارب یارب از عمق وجود
.حلول ماه ضیافت ا… ماه عروج اولیا ا… مبارکباد.
پایگاه و مسجد امام حسین(ع) / کانون رهروان حضرت زینب (س)
.
وبلاگ www.tkanoon.blog.ir
بسم الله الرحمن الرحیم. 
حمد خدایی که عزت می بخشد هر که را بخواهد و ذلت هم. اما بعد؛ این صلح نامه ای است میان حسن بن علی بن ابیطالب و معاویه بن ابی سفیان، که حکومت واگذار می شود به معاویه تا به حکم خدا و سنت پیامبر عمل کند، به پنج شرط:
اول: برای خود جانشین نگمارد و حکومت بعد از او، از آن حسن بن علی باشد.
دوم: ناسزا و دشنام و لعنت امیرالمؤمنین، علی بن ابیطالب ترک کند، در قنوت و در همه حال؛ و امر دشنام هم، از والیان بردارد.
سوم: مردم، در شام و عراق و یم
لواط ولید بن عبد الملک خلیفه غاصب اموی با برادرش!!!
به گزارش ابن کثیر دمشقی از علما و مورخین بزرگ اهل سنت عمری، وقتی سلیمان برادر ولید بن عبد الملک اموی جنازه او را دید گفت:
أشهد أنک کنت شروبا للخمر ماجنا فاسقا ولقد أرادنی على نفسی هذا الفاسق وأنا أخوه، لم یأنف من ذلک.
شهادت می‌دهم که تو بسیار شراب می‌خوردی و در پلیدی غوطه‌ور بودی؛ و این بدکار می‌خواست که با من عمل ناپسند انجام دهد با اینکه من برادر او هستم و از این کار هیچ بدش نمی‌آمد.
البدا
{ السلام علیک یا اباصالح المهدی(عج) }
کسی نیامده جز او سرِ قرارِ خودشنشسته غرق تماشای شیعیان خودشچه انتظار عجیبی ست اینکه شب تا صبحکسی قنوت بگیرد   به انتظار خودش . . .
آخرین جمعه ی سال ۱۳۹۷ هم تمام شد
 و 
نیامد . . .

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط
از آیات قرآن منزلت و جایگاه برجستهٔ علم به خوبی روشن می‏گردد که هیچ مکتبی به اندازهٔ اسلام نسبت به علم تأکید نکرده است؛ زیرا سعادت و کمال حقیقی انسان در گرو خداشناسی و خداپرستی است و آن منوط به علم است.
١- قُلْ هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَالَّذِینَ لَا یَعْلَمُونَ؛ «بگو: آیا آنانی که می‌دانند با آنانی که نمی‌دانند برابراند؟» منظور از دانستن چه نوع دانستنی است؟ منظور از علم در این آیه و آیات دیگر قرآن به معنى دانستن یک مشت اصطل
پاورپوینت آموزش نماز
              موضوع تحقیق   : آموزش نماز فایل: پاورپوینت (PowerPoint)25 اسلاید       توجه  :  قبل از خرید حتما عکس فایل را سیو (save)  کنید و نمایی کلی از فایل ارائه شده را مشاهده کنید .   فهرست : مقدمه شرایط لباس نمازگزار شرایط مکان نمازگزار احکام قبله تکبیرة الاحرام رکعت اول رکوع نماز واجبات رکوع سجده نماز واجبات سجده سجده دوم نماز رکعت دوم نماز قنوت نماز رکوع  و سجده در رکع ...دریافت فایل
کوچولوی ساختمان ما، این روزها بیشتر شبیه آدم بزرگ‌ها رفتار می‌کند. مثلاً اگر چند دقیقه بهش توجه نکنی و یا مشغول کار خودت باشی، احساس می‌کند مزاحم ست و اصرار می‌کند که برود خانۀ خودشان. اینجور وقت‌ها یاد مادرش می‌افتد. اصرار دارد که "بریم مامان مریم"... و دیگر هیچ سرگرمی و کار و بازی جدید نمی‌تواند حواسش را پرت کند... دیگر کار از کار گذشته و هوای مادرش را کرده...

• فکر می‌کنم گاهی ادبار دنیا، لطف بی‌پایان خداست.. وقتی دنیا پشت می‌کند، وقتی
   نماز شب از منظر قرآن کریم:
در تفسیر کشف الاسرار چنین آمده که خدای تعالی در سوره مزمل فرمود: «ای محمد به دوستان ما بگوی چون که خواهید با ما راز و نیاز کنید روی به قبله شرع آرید و قدم در حضرت نماز نهید».
در قرآن کریم ۱۱۲ مرتبه در ۴۵ سوره درباره نماز اوامری آمده است و نیز در ۱۷ آیه آیاتی درباره نماز شب و دعوت بندگان برای برپا داشتن آن آمده است و این همه نشان از اهمیت فراوان خلوت شبانه با معبود محمود دارد.
این آیات عبارتند از: (اسرا ۷۹، فرقان ۶۴، س
سلام
_انبیاء از آدم تا خاتم، صلوات الله علیه اجمعین، رسالتشون توحید بود و‌ مبارزه با شرک! همراه با بال مبارزه با ظلم!
از خاتم الانبیاء صلوات الله علیهم رسالت شد ولایت... « عم یتسائلون، عن النباء العظیم»
_ انتظار یک رویکرد است. جامعه ی موحدانه و مومنانه باید بشه یک جامعه ی منتظرانه!
_ ما در زمان ظهور ولایت هستیم و ولایت دو‌ معنا دارد ( دوست داشتن  و سرپرستی)... ماموریت ما محبت ولی خداست! 
_ تاریخ بخونید تا بدونید الان باید جای چه کسی باشید! باید مان
کتاب عزیز عهد مانا بهزاد دانشگر امام زمان
کتاب عزیز : پیمانه هایی شیرین از فضائل امام عصر، امام عزیز…

کتاب عزیزنویسنده: بهزاد دانشگرانتشارات: عهد مانا
خلاصه :
کتاب برگرفته شده از کتاب معروف مکیال المکارم نوشته آیت الله سیدمحمد تقی موسوی می باشد که در مورد شناخت امام عصر، ویژگی های امام، نتایج دعا برای امام و …. می باشد.
بریده کتاب(۱):
فرشتگانی که با نوح بودند در کشتی، فرشتگانی که با ابراهیم بودند در آتش، آنهایی که با موسی بودند در شکافته شد
دستورالعمل نماز توبه هر هفته روزیکشنبه و خواص آن...جناب سید طاووس در اقبال می فرمایند : جناب رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم روز یکشنبه ماه ذی القعده از منزل خارج شدند و در جمع مردم تشریف فرما شدند و فرمودند : ایها الناس کدام یک از شما حاضرید که توبه کنید ؟
عرض کردند : آقا جان ما همه می خواهیم توبه کنیم و دیگر بد نکنیم . آقا فرمودند : یکشنبه ماه ذی القعده غسل کنید ، وضو بگیرید و بعد از وضو ، چهار رکعت به نیت نماز توبه ی روز یکشنبه نماز بخوانید و
دستورالعمل نماز توبه هر روز یکشنبه و خواص آن...جناب سید طاووس در اقبال می فرمایند : جناب رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم روز یکشنبه ماه ذی القعده از منزل خارج شدند و در جمع مردم تشریف فرما شدند و فرمودند : ایها الناس کدام یک از شما حاضرید که توبه کنید ؟
عرض کردند : آقا جان ما همه می خواهیم توبه کنیم و دیگر بد نکنیم . آقا فرمودند : یکشنبه ماه ذی القعده غسل کنید ، وضو بگیرید و بعد از وضو ، چهار رکعت به نیت نماز توبه ی روز یکشنبه نماز بخوانید و در هر
دستورالعمل نماز توبه هر هفته روزیکشنبه و خواص آن...جناب سید طاووس در اقبال می فرمایند : جناب رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم روز یکشنبه ماه ذی القعده از منزل خارج شدند و در جمع مردم تشریف فرما شدند و فرمودند : ایها الناس کدام یک از شما حاضرید که توبه کنید ؟عرض کردند : آقا جان ما همه می خواهیم توبه کنیم و دیگر بد نکنیم . آقا فرمودند : یکشنبه ماه ذی القعده غسل کنید ، وضو بگیرید و بعد از وضو ، چهار رکعت به نیت نماز توبه ی روز یکشنبه نماز بخوانید و د
آمد محضر آیت الله حق شناس
رحمه الله علیه، ناراحت و سراسیمه که: حاج آقا چله معروف حاجتروایی زیارت عاشورا را
خواندم اما حاجتم روا نشد. آیت الله حق شناس که چشم برزخی اش زبانزد خاص و عام بود
و باطن آدمها را می شناخت، بغضش ترکید و گفت:« حاجتت به مرز اجابت رسیده بود، فلان
گناه را که مرتکب شدی، قصه عوض شد.«
گناه... گناه... گناه... این
لعنتی حال دلمان را خراب می کند، نعمت مان را منهدم می گرداند، قلب امام زمان مان را
می شکند، حاجتروا شدن مان را به تاخیر می ان
امشب بعد از سال ها برگشته ام خانه. در اتاق کوچک کنار مهتاب. زیر شاخه هاى خشک کنار کتابخانه و چهل حدیث کم دستخورده ام و دیکشنرى مرموز پدر. مى نویسم. آخرین بار ٥ سال پیش بود. تنهاى تنها بودم. هنوز فشار دیوارهاى اتاق را حس مى کنم. چیزى اینجا من را مچاله مى کند. یک حس قوى. یک نیروى ملموس. که توضیح اش نمیتوان داد تا حسش نکنی. مثل شب هاى غربت که دیگر بعد از مدتى تکرار نشدند. به هر کس میگفتم که کسى کنار تختم شب ها نماز مى خواند. یا اینکه سحرها با صداى اذان پد
دستورالعمل نماز توبه هر هفته روزیکشنبه و خواص آن...جناب سید طاووس در اقبال می فرمایند : جناب رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم روز یکشنبه ماه ذی القعده از منزل خارج شدند و در جمع مردم تشریف فرما شدند و فرمودند : ایها الناس کدام یک از شما حاضرید که توبه کنید ؟عرض کردند : آقا جان ما همه می خواهیم توبه کنیم و دیگر بد نکنیم . آقا فرمودند : یکشنبه ماه ذی القعده غسل کنید ، وضو بگیرید و بعد از وضو ، چهار رکعت به نیت نماز توبه ی روز یکشنبه نماز بخوانید و د
دستورالعمل نماز توبه هر روز یکشنبه و خواص آن...جناب سید طاووس در اقبال می فرمایند : جناب رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم روز یکشنبه ماه ذی القعده از منزل خارج شدند و در جمع مردم تشریف فرما شدند و فرمودند : ایها الناس کدام یک از شما حاضرید که توبه کنید ؟عرض کردند : آقا جان ما همه می خواهیم توبه کنیم و دیگر بد نکنیم . آقا فرمودند : یکشنبه ماه ذی القعده غسل کنید ، وضو بگیرید و بعد از وضو ، چهار رکعت به نیت نماز توبه ی روز یکشنبه نماز بخوانید و در هر
دستورالعمل نماز توبه هر روز یکشنبه و خواص آن...جناب سید طاووس در اقبال می فرمایند : جناب رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم روز یکشنبه ماه ذی القعده از منزل خارج شدند و در جمع مردم تشریف فرما شدند و فرمودند : ایها الناس کدام یک از شما حاضرید که توبه کنید ؟عرض کردند : آقا جان ما همه می خواهیم توبه کنیم و دیگر بد نکنیم . آقا فرمودند : یکشنبه ماه ذی القعده غسل کنید ، وضو بگیرید و بعد از وضو ، چهار رکعت به نیت نماز توبه ی روز یکشنبه نماز بخوانید و در هر
***این نماز را می توانید هر یکشنبه از هفته در سال بخوانید***امروز یکشنبه این نماز را می توانید بخوانید دستورالعمل نماز توبه هر روز یکشنبه و خواص آن...
جناب سید طاووس در اقبال می فرمایند : جناب رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم روز یکشنبه ماه ذی القعده از منزل خارج شدند و در جمع مردم تشریف فرما شدند و فرمودند : ایها الناس کدام یک از شما حاضرید که توبه کنید ؟
عرض کردند : آقا جان ما همه می خواهیم توبه کنیم و دیگر بد نکنیم . آقا فرمودند : یکشنبه ماه ذی ا
شعر وفات حضرت ام البنین سلام الله علیها-23
علی اکبر لطیفیان
آشفتگی گیسوی ما شانه کم داشتلب‌های خشک ما فقط پیمانه کم داشتوسع خریدار تو بسیار است، امّا
یوسف به ما دادند، ولی بیعانه کم داشتمن اختیاراً این همه حالم خراب استگنجی که پیشم داشتی ویرانه کم داشتدیشت قنوت تو به یاد من نیفتادتسبیح چل تایی تو یک دانه کم داشتبه لطف دیوار دم در تکیه می‌دادآنکه برای گریه کردن شانه کم داشتدیشب نبودم پیش تو فهمیدی اصلاً ...که بازی شمع و گلت پروانه کم

قلعه ی عقل به تسخیر دلایل افتاد
بقعه ی عشق به زوار هلاهل افتاد
 من دراین قلعه چرا حبس شدم
وچرا همنفس دایمی ترس شدم
 دهنم مملو از آواز سکوت
 چشمهایم پر از احساس قنوت
بدنم دایره ی باغ  بلوغ
دستها همپای پایم ذیل یوغ
پشت این قلعه مرا چال کنید
می گسارید ودگر حال کنید
دف نوازید که من مست شوم
خیزم از کالبدم بلکه دگر هست شوم
برهانید مرا ازقفس کالبدم ای رفقا
باده گیرید به کام من وخود با عنقا
خفقان است دراین دار ومنار
همنفس عشق بپاشان وببین دار قرار
دستورالعمل صحیح نماز توبه روز یکشنبه توسط حضرت استاد صمدی آملیدستورالعمل نماز توبه هر روز یکشنبه و خواص آن...جناب سید طاووس در اقبال می فرمایند : جناب رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم روز یکشنبه ماه ذی القعده از منزل خارج شدند و در جمع مردم تشریف فرما شدند و فرمودند : ایها الناس کدام یک از شما حاضرید که توبه کنید ؟عرض کردند : آقا جان ما همه می خواهیم توبه کنیم و دیگر بد نکنیم . آقا فرمودند : یکشنبه ماه ذی القعده غسل کنید ، وضو بگیرید و بعد از وض
دستورالعمل صحیح نماز توبه روز یکشنبه توسط حضرت استاد صمدی آملی***این نماز را می توانید هر یکشنبه از هفته در سال بخوانید***امروز یکشنبه این نماز را می توانید بخوانید دستورالعمل نماز توبه هر روز یکشنبه و خواص آن...جناب سید طاووس در اقبال می فرمایند : جناب رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم روز یکشنبه ماه ذی القعده از منزل خارج شدند و در جمع مردم تشریف فرما شدند و فرمودند : ایها الناس کدام یک از شما حاضرید که توبه کنید ؟عرض کردند : آقا جان ما همه می
بسم الله الرحمن الرحیم

از روزی که عاشق چشمان ابراهیمم شدم
یکتا پرستم 
این را خدا هم تصدیق میکند 
پیش از این هبوط کرده ای بودم
حالا شیعه علی شدم 
که پروانه عشق را 
در غروب طلائیه 
حواله ام میکند 
فهمیدم ستاره ها همه افول کردنی ان
وقتی که نور  ستاره چشمان تو مرا عاشق کرد
حق هست گویم
پیامبر اولوالعزم هستی 
معجزه ابراهیم به شکاندن بت ها نیست ...
معجزه او تبدیل سرزمین نار به گلستان نور هم نیست 
این ها همه فرع هستند .. 
اصل معجزه ابراهیم امانت عشق
شنیدن صدایی زیبا

فطرت انسان ها به زیبایی ها توجّه و تمایل داشته از فکر
کردن ، داشتن و استفاده از زیبایی ها لذت می برد
از طرفی هر فردی از زیبایی تصور خاصی دارد که با تصور دیگری
ممکن است متفاوت باشد ، و از سوی دیگر ؛ موضوع زیبایی هم گوناگون است ؛ صورت زیبا
، خانه ی زیبا ، صدای زیبا و...
در صورتی که زیبایی در صدا باشد ، گاه فردی از صدای پرنده
ای لذت می برد ، و گاه از پیچیدن صدای باد در میان شاخه ی درختی و زمانی از شنیدن
صدای کودک خردسالی !
در میان صداه
شرح دعای روز هفدهم توسط آیت الله مجتهدی(ره) با تخلیص
✅ اللَّهُمَّ اهْدِنِی فِیهِ لِصَالِحِ الْأَعْمَالِ؛خدایا! در ماه رمضان مرا به اعمال صالح راهنمایی کن. خدایا در ماه رمضان به اتیان اعمال صالح یاریم کن؛ توفیق بده اهل قرائت قرآن باشم که یکی از اعمال صالح تلاوت قرآن است؛ بهترین چیز ها تلاوت قرآن است که زنگار دل را از بین می برد مخصوصا در سحرها مقید باشید دو؛ سه صفحه قرآن بخوانید ؛ استغفار هم زنگ دل را می برد، دست بر سر یتیم بکشی هم زنگ دل را ا
مارا هم از مقتل صدایی کن حسین جان دل های مارا کربلایی کن حسین جان جام شهادت را به کام ما بنوشان این عمرها را هم خدایی کن حسین جان یاران همه بار سفر بستند ورفتند جاماندگان را هم صدایی کن حسین جان رقص جنون در آتش خون حاجت ماست در راه خود مارا فدایی کن حسین جان ما خاک این درگاه را خوردیم یک عمر با ما فقیران آشنایی کن حسین جان این لشگر عشق است و ما سرباز عشقیم بر لشگر عشقت دعایی کن حسین جان بین قنوت و سجده از رخ پرده بر داشت وجه خدایی را رونما
#خیر
از بچگی هر وقت هر کاری خوبی میکردیمبهمون میگفتن : خیر ببینی*
خیر ببینی پسرم
خیر ببینی دخترم
خیر ببینی جوون
وقتی صبح از خواب بیدار میشیم ، به همدیگه میگیم : صبح به خیر.
در طول روز به همدیگه میگیم : روز به خیر.
شاید در طول روز ، این کلمه رو چند بار تکرار کنیم ، و برای همدیگه طلب خیر کنیم.
ولی واقعاً این *خیر* ی که همه در جستجوی اون هستند، و از خدا میخوان. چیه؟
قران کریم می‌فرماید : همه انسان‌ها شدیداً در پی خیر هستند.همه در جستجوی بهترین‌ها هستن
تو بخش اسکرین شات های گوشیم خیلی گشتم تا اون اسکرین شات هایی که از توییتر برداشته بودم و موضوعشون دعاهای پیشنهادی برای قنوت نماز بود رو پیدا کنم ولی هر چی بیشتر بین ۱۲۰۰ تا اسکرین شات بالا و پایین کردم کمتر دستگیرم شد. بنابراین اونارو فعلا بیخیال شدم و سراغ حلیة المتقین رفتم تا دعاهای بیدار شدن برای نماز صبح رو استخراج کنم :)
البته توی این بخش دعاهای خوب دیگه‌ای هم هستن که از اونا هم میذارم

منقول است که حضرت رسول(ص) به رختخواب می‌رفتند می‌
تو بخش اسکرین شات های گوشیم خیلی گشتم تا اون اسکرین شات هایی که از توییتر برداشته بودم و موضوعشون دعاهای پیشنهادی برای قنوت نماز بود رو پیدا کنم ولی هر چی بیشتر بین ۱۲۰۰ تا اسکرین شات بالا و پایین کردم کمتر دستگیرم شد. بنابراین اونارو فعلا بیخیال شدم و سراغ حلیة المتقین رفتم تا دعاهای بیدار شدن برای نماز صبح رو استخراج کنم :)
البته توی این بخش دعاهای خوب دیگه‌ای هم هستن که از اونا هم میذارم

منقول است که حضرت رسول(ص) به رختخواب می‌رفتند می‌

#جلسه اول
#جلسه دوم
...هر کدام از عبادت‌ها خصوصیّتی دارند، مثلاً نماز سیر مراتب توحیدی است. انسان وقتی برای نماز قیام می‌کند، این خودش مقام یقظه است. در جلسات منازل السائرین عرض کردیم در منزل یقظه(بیداری)، انسان از خواب بیدار می‌شود و به سوی خدا حرکت می‌کند. در منازل السائرین، خواجه عبدالله انصاری این آیه را آوردند که؛《 وَقُومُوا لِلَّهِ قَانِتِینَ》(سوره بقره، آیه۲۳۸)

برای خدا برخیزید در حالی که قنوت می‌کنید، در حالی که خدا را عبادت می
 در کتاب جنات الخلود مرحوم
خاتونآبادی این حرز را منتسب به حضرت امام محمد باقرعلیه السلام ضبط کرده است: اللهم
یا نور
السموات والارض جمیعا یا من خضع لنوره کل جبار و ذل لهیبته اهل الانظاروهمد و لبد
جمیع الاشرار خاضعین خاشعین لاسماء
رب العالمین حجبت عنی ضرور جبار الهوی و مسترقی السمع من السماء و حلال المنازل و
الدیار و المتغیبین بالاشجار و البارزین فی
اظهار النهار حجتکم و رجوتکم معاشر الجن و الانس و الشیاطین باسماء الملک الجبار
العظیم القهار
تقویم شیعه
دوازدهم صفر
حکمین در صفین
صبح دوازدهم یا سیزدهم ماه صفر سال ۳۸ هجری قمری، لشکر امیر المومنین علیه السلام مهیای جنگ شدند، اما عمرو عاص حیله نمود و دستور داد تا قرآن‌ها را بر سر نیزه کنند. صفوف جلوی لشکر کفر ورق‌هایی از قرآن و در دیگر صفوف هر کس هر چه داشت بر سر نیزه کرد !! و فریاد می‌زدند: «لا حُکم إلاّ لِله» ! منافقین مانند اشعث بن قیس، با تضعیف روحیه‌ی لشکر حضرت آنان را به اختیار حکمین ترغیب کردند. هر چه امیر المومنین علیه السلام ف
عجب شعر زیبایی از قیصر امین پور دیدم:چرا عاقلان را نصیحت کنیم؟
بیایید از عشق صحبت کنیم

تمام عبادات ما عادت است،
به بی عادتی کاش عادت کنیم

چه اشکال دارد پس از هر نماز،
دو رکعت گلی را عبادت کنیم؟

به هنگام نیت برای نماز،
به آلاله ها قصد قربت کنیم

چه اشکال دارد که در هر قنوت،
دمی بشنو از نی حکایت کنیم؟

چه اشکال دارد در آیینه ها،
جمال خدا را زیارت کنیم؟

مگر موج دریا ز دریا جداست؟
چرا بر یکی حکم کثرت کنیم؟

پراکندگی حاصل کثرت است،
بیایید ت
آنچه در ادامه خواهید خواند، بخشی از تلخیص (خلاصه سازی و ساده سازی) صاحب وبلاگ مشهود از کتاب «آداب نماز» امام راحل است، تلخیصی که کوشیده شده تا عملی ترین نکات را مد نظر قرار دهد:
* انعمت یعنی نعمت معنوی که خدا به اولیای کامل داده و به وسعت زیاد، از فیض خود نصیب ایشان نموده است. پس منظور از انعنت، نعمت مادی نیست.
* سه بار روز وقت بگذار و هر بار هزار مرتبه توحید فی المجلس با توجه لازم، بخوان و برکات آن را در احوال خود ببین. (وصف کامل این دستور در ص 317 ک
بسم الله الرحمن الرحیم
امروز قیمت سکه از مرز 7 میلیون تومان گذشت. این روزها قیمت‌ها رو به رشد هستند و همه چیز همین‌طور گران‌تر می‌شود. این وضعیت در طول چند سال اخیر به وضعیت غالب تبدیل شده و هر روز منتظر رشد بیش‌تر قیمت‌ها هستیم.
در جامعه‌ی ما سال‌هاست که مرتب قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کنند؛ بی حساب و کتاب؛ با کوچک‌ترین اتفاقی. مردم نگران هستند که این وضعیت تا کی ادامه پیدا خواهد کرد؟ از این به بعد چطور باید زندگی کنند؟ ...
در جامعه‌ی ما عد

ربنا اجعل لنا من لدنک نصیرا

بسم الله الرحمن الرحیم
مقررات  نماز جماعت
1.مستحب است که نماز های واجب مخصوصا نماز یومیه را به جماعت بخوانند و این امر برای همسایه
مسجدو کسی که اذان مسجد را می شنود بسیار سفارش شده است

2.اگر دو نفر در نماز جماعت باشد هر رکعت از نماز آنها ثواب 150 رکعت و اگر سه نفر باشند هر رکعتی
ثواب ششصد نماز دارد و هر چه بیشتر شوند ثواب نماز بیشتر می شود تا به ده نفر ب
زخمم،سکوتم
و بغض شکسته ای
با
آه سرد می گذرد عمر بی قرار
گاهی
پی بهانه ای اشکم قدم زده
بر
گوشه هایِ چشمِ نشسته به انتظار
تکرار
می شود این سالهای سخت
تکرار
می شود این روزهای درد
لعنت
به ثانیه ای که تو را نداشت!
این
زندگی بدون تو با جان من چه کرد!
من
را بزرگ کرده ای آقا برای خود؟
نه
من بدرد کسی که نخورده ام
لعنت
به این دل سنگم هنوز هم
از
غصه ی نبودنتان که نمرده ام
گاهی
به خط خطی شدن دفترم خوشم
شعری
برای وصف تو پیدا نمی کنم
شرمنده
ام بضاعت این شاعرت ک
(( خصوصیات بارز  ایمانی و اخلاقی))
چهره ای ملکوتی داشت مظهر تمام خوبیها، اهل تهجّد و نماز شب و راز ونیازبا خدا بود. نمازش را با صدای رسا قرائت می کرند ودر اغلب موارد در قنوت هایش ذکر  (  لا اله الا الله الحلیم الکریم لا اله الا الله العلی العظیم سبحان الله رب السموات السبع و رب الارضین السبع و ما فیهن و ما بینهن و رب العرش العظیم و الحمد لله رب العالمین   ) بود .
در اوقات فراغت به خصوص شبها افراد خانواده را به دور خود جمع می کرد و برایشان کتاب های

چهل منزل تا سکوت مثنوی
چهل محفل با قنوت معنوی ساقیا بیت الاحزان غزل تارشده
مصرع  وقافیه ازسوگ تلنبارشده
ساقیا یک خبر از یار بیار
از دل یار نگو ازشب تار بیار
ساقیا برگو زحال عابدین
آفتاب آمد به بام اربعین
عکس خورشیدی نمایان در تشت
شده پنهان زطفیلان در دشت
تشت سرهای گران وخوشنام
همچو قرص قمرافتاده به بام
کودکان محو سکوتند وتلاطم یارب
بشکنا قفل خموشی وسکوتت ازلب
چهل منزل آفتاب درتشت خفت
چهل پیمان نامه از پیمانه گفت
چهل روزاست وشب وماتم
هیچکس از دل آن ها خبر نداشت ...
یک دنیا لطافت ...
یک دنیا نجابت ...
یک دنیا احساس ...

ولی یک دنیا ....

خود را دست تقدیر سپرده بودند ... به خصوص اینکه هیچکدام از دل دیگری نسبت به خود آگاه نبودند.
روزها و ساعات را می گذراندند ...
ولی هیچکدام از تقدیری که برایشان قرار بود رقم بخورد خبر نداشتند ...
یک روز وقتی پسر از مسجد بیرون آمد یک لحظه چشمش به او افتاد که در حال خروج از مسجد به سمت خانه بود ... 
تپش های قلب ...
عرق شرم و نجابت ...
ولی غرق احساس ...

در نهایت سر ب زی
امروز، پنج شنبه، ۵ دی ماه وقوع پدیده خورشید گرفتگی در مشهد قابل مشاهده است که این پدیده از ساعت ۶و۱۳ دقیقه تا ساعت هشت و ۲۹دقیقه ادامه دارد. امروز خورشید در ساعت ۶و۴۱ دقیقه (هنگام طلوع خورشید به افق مشهد) به صورت گرفته طلوع کرده است.
در تهران، ماه حداکثر ۶۱ درصد از قرص خورشید را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌پوشاند که زمان طلوع آفتاب ساعت ۷:۱۲ است و گرفتگی در ساعت ۸:۲۳ دقیقه پایان می‌ی
بخشی از فرهنگ هر شهر مربوط به غذاهای آن شهر است.  غذاهایی که بر اساس آداب و رسوم و حتی موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی آن شهر شکل می‌گیرند. طعمغذاهای سنتی دلنشین و دلچسب است. محال ممکن است شما به شهری سفر کنید اما از طعم غذاهای سنتی آن نچشید. در این مقاله شما را با غذاهای سنتی یزد (شهر جهانی یزد) آشنا می‌کنیم. انواع کوفته و انواع آش تنها بخش کوچکی از غذاهای سنتی یزد هستند. امیدواریم در سفر به این شهر جهانی طعم غذاهای سنتی و اصیل یزد را حتما امت
«فطر» زمان شکفته شدن
بعد از یک ماه عبادت و تقرب به خدای بلند مرتبه، زمان
شکفته شدن و شکوفا شدن فرامیرسد. هر کس به هر مقدار که از جام رمضان نوشیده است از
برکات مادی و معنوی این عید بهره مند می گردد. اما شب و روز عید و شادی روزه داران
ماه مبارک هم با عبادت و راز نیاز با محبوب عجین است.
مگر عاشق می تواند بعد از یک ماه که بیش از گذشته خود
را در آغوش رحمت الهی و در معرض تشعشعات رحیمیت معشوق قرار داده است به چیزی کمتر از
راز و نیاز با محبوب برای ایجاد شاد
✍✍✍
"قامت غدیر"  در ژنده پیراهنِ انکار مگر می گنجد؟غدیر ؛ کتمان پذیراست مگر؟ابر، باد ،ماه ، خورشیدوفلک درمیانه ی  میدان ،  مومنان به گِردخویش خوانده اند که ازکدامین سِرّ ، مُهرِ  ملاحظات بردارند؟ابرِ واپسین حج ، بادِ وحی و ارادت ، ماهِ تمامِ علی و خورشید روی نبی ،همه در میان ومهیا بودند تا پیامبر رفته ها رابازگرداند ودر انتظار واپس مانده ها بماند که چه بگوید؟ پیمبر علی رابر بلندا بخواند و دستهایش را بالا ببردکه تنها بگوید این علی یارمن
به نظرم چالش ادعیه منتخب پای خودش رو از یک چالش فراتر گذاشت و تبدیل شد به یک کار گروهی . یک کار گروهی که در اون همه به هم کمک کردیم و به یک مجموعه از ادعیه دست پیدا کردیم که دل های بیشتری رو با خودش همراه کرده ... فکر می کنم بچه های بیان پتانسیل این رو دارن که کار های گروهی دیگه ای هم با هم انجام بدیم و به نتایج بهتر و بیشتری دست پیدا کنیم . اگه کسی ایده ای به ذهنش رسید و چالشی رو شروع کرد حتما توش شرکت می کنم ...
بسیار ممنون و سپاس گزارم از تک تک دوستان
به نظرم چالش ادعیه منتخب پای خودش رو از یک چالش فراتر گذاشت و تبدیل شد به یک کار گروهی . یک کار گروهی که در اون همه به هم کمک کردیم و به یک مجموعه از ادعیه دست پیدا کردیم که دل های بیشتری رو با خودش همراه کرده ... فکر می کنم بچه های بیان پتانسیل این رو دارن که کار های گروهی دیگه ای هم با هم انجام بدیم و به نتایج بهتر و بیشتری دست پیدا کنیم . اگه کسی ایده ای به ذهنش رسید و چالشی رو شروع کرد حتما توش شرکت می کنم ...
بسیار ممنون و سپاس گزارم از تک تک دوستان
ای شهدا! برخیزید.گویی این جاهمه چیز تمام شده است.
انگارنسل جهاد دیدۀ دیروز به خط پایان رسیده است.می ترسم اگرسراغمان نیایید وکلامی وحرفی برزبان نیاورید ماهم کم کم باورمان شودکه همه چیز تمام شده است.
باورمان می شودکه دیگر ردپایی ازشما پیش رویمان نیست وبایدبادنیای مدرن پیش رفت وپرستیژ داشت وبامحاسن آنکارد وقیافه ای اداری همه چیزمان مثل آدم شود.
اگرشما حرفی نزنید.باورمان خواهدشد که امام جلوی چشمانمان جرعه جرعه جام زهر رانوشید وهمگی گفتیم:«ال
آنچه در ادامه خواهید خواند بخشی از «اشارات عرفانی» امام راحل در کتاب «آداب الصلاه» می باشد که درک آن مستلزم توجه و تمرکز کافی از جانب مخاطبین گرامی است:
* از براى نماز غیر از این صورتْ، معنایى است و
غیر از این ظاهر باطنى است؛ و چنانچه ظاهر را آدابى است که مراعات ننمودن آنها یا موجب
بطلان نماز صورى یا نقصان آن گردد، همین طور از براى باطن آدابى است قلبیّه باطنیه
که با مراعات ننمودن آنها نماز معنوى را بطلان یا نقصان دست دهد؛ چنانچه با مراعات
آنه
دعاى
امام زمان (عج) براى بخشودگی گناهان شیعیان

اللهم
ان شیعتنا خلقت من شعاع انوارنا ، و بقیة طینتنا ، و قد فعلوا ذنوبا کثیرة ،
اتکالا على حبنا و ولایتنا . فان کانت ذنوبهم بینک و بینهم ، فاصفح عنهم ، فقد
رضینا ، و ما کان منها فیما بینهم ، و قاص بها عن خمسنا ، و ادخلهم الجنة ، و
زحزحهم عن النار ، و لاتجمع بینهم و بین اعدائنا فی سخطک .
پروردگارا ! شیعیان ما از شعاع
انوارما و باقیمانده طینت ما آفریده شده اند ، و ایشان باتکاء محبت و ولایت ما
گناهان بسی
از زمانی که مجرد بودم همیشه تو قنوت نمازهام دعا می کردم  "خدایا همسری به من بده که با کمک هم بهت نزدیکتر بشیم. "
 همیشه خیلی دلم می خواست در زندگی زناشویی ام یجوری رفتار کنم که جمله ای که حضرت علی ع در مورد حضرت فاطمه س به پیامبر ، وقتی پیامبر فرمودند علی جان فاطمه را چگونه یافتی ، گفتند ،همسرم به من  بگن.
این رو هرگز به همسرم نگفته بودم.
​تقریبا یه دوسالی بود که در مورد تعدد زوجات فکر می کردم. و حدود یکی دو ماه پیش برای اولین بار به همسرم پیش

نمازهای واجب و نافله نمازها
اقسام نمازها
* نمازهای واجب و مستحب
نمازهای واجب:
      نمازهای یومیه
      نماز طواف خانه‌ی خدا که پس از طواف خانه‌ی کعبه گزارده می‌شود.
      نماز آیات که در هنگام پدید آمدن خورشید و ماه گرفتگی و زلزله و امثال آنها خوانده می‌شود.
      نماز میت که بر مرده خوانده می‌شود.
      نماز قضای پدر و مادر که بر پسر بزرگتر واجب است.
      نمازی که به واسطه‌ی نذر و عهد و قسم یا به واسطه‌ی اجاره واجب شده است.
نمازهای مست
صادرات حنا ی درجه یک: یکی از مهم‌ترین گیاهان زینتی و دارویی ایران باستان بوده است. حنا علاوه بر جایگاه خاصی که در آداب و فرهنگ مردم کشورمان به ویژه در برگزاری آیین ‎‎ ها و مراسم ‎‎ جشن داشته است، همیشه برای کاربردهای دارویی نیز مورد استفاده بوده است.امروزه صادرات حنا ی درجه یک جایگاه خوبی در صادرات مواد غیر نفتی دارد.
بعضی سوال می کنند چرا با توجه تولید انبوه حنا در شهرهای جنوبی و شمالی کشور، شهر یزد خواستگاه صادرات حنا ی درجه یک کشور شناخ
وَاجْعَلْ لِی لِسَانَ صِدْقٍ فِی الْآخِرِینَ۸۴شعرا-
و براى من در [میان] آیندگان آوازه نیکو گذار 
خدا انسانی رو که لایق بهشته با دو گزینه معرفی می‌کنه : ۱-ایمان و ۲-عمل صالح 
این دو تا که با هم باشن زمینه تقوا فراهم میشه  و بعد هم ان شاالله رستگاری.
بعضی هامون شاید فکر کنیم این دو کار چقدر سخت و دست نیا فتنیه اما واقعیت اینه که گاهی میشه با اصلاح چند رفتار و تفکر اشتباه ،به این دو گزینه دست پیدا کرد.
یکی از آرزوهای اکثر آدم ها جاودانگی تو دنیاست

سر شب تا به سحر گوشه زندان چه کنمدل آشفته چو گیسوی پریشان چه کنم
گاه پروانه صفت سوختم از هجر رضاگاه چون شمع مرا سینه سوزان چه کنم
آرزویم به جهان دیدن روی پسر استسوختم،سوختم از آتش هجران چه کنم؟
کنج زندان،بلا گشته ز هجران رضاتیره روز من از شام  غریبان چه کنم
نه رفیقی به جز از دانه زنجیر مرانه انیسی به جز از ناله و افغان چه کنم
به خدا دوری معصومه و هجران رضامی کشد عاقبتم گوشه زندان چه کنم
از وطن کرده مرا دور،جفای هارونمن دل خسته سر گشته و حیران
عید فطر را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین اعیاد مسلمانان
جهان به شمار آورد. مسلمانان این عید فرخنده را که بعد از اتمام ماه مبارک
رمضان می‌باشد به یکدیگر تبریک گفته و از خداوند خواستار مقبول واقع شدن
مناجات‌هایشان در این ماه هستند. در این بخش از مجله "ستاره" زیباترین متن‌های ادبی را برای عید فطر و همچنین تبریک این روز خجسته و باشکوه گردآوری کرده‌ایم.

~*~*~*~*~ متن عید فطر برای تبریک ~*~*~*~*~

جهان بر ابروی عید از هلال وسمه کشیدهلال عید در ابروی یار

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مشاوره حقوقی وکیل دات کام